Aktualności arrow Profinews
04.05.2024.
 
Profinews
Profinews 93
Elektrownia Opole jest kondensacyjną elektrownią cieplną blokową, z zamkniętym układem wody chłodzącej. Eksploatowane są w niej 4 bloki energetyczne, gdzie podstawowym paliwem jest węgiel kamienny. Elektrownia spełnia polskie oraz europejskie wymogi w zakresie ochrony środowiska. Na dzień dzisiejszy jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Moc zainstalowana wynosi 1492MW, a moc osiągalna sięga 1532 MW. W elektrociepłowni wykorzystywane są pompy Grundfos, połączone z siecią PROFIBUS DP, PLC i systemami SCADA za pomocą bramek CIM/CIU150 także produkcji Grundfos. Systemy pomp doprowadzają roztwór wodny i karbamid przez dysze wylotowe do komina elektrociepłowni. Jest to decydujący proces, ponieważ jeśli dojdzie do zatrzymania pomp, koncentracja gazów NOx osiągnie zbyt wysoki poziom, co spowoduje zatrzymanie całego bloku. System pomp został dostarczony przez firmę szwedzką i zainstalowany przez polskich inżynierów. System interfejsów Grundfos CIM/CIU okazał się doskonałym rozwiązaniem, ze względu na to, że do integracji z siecią PROFIBUS DP nie były potrzebne żadne dodatkowe prace programistyczne. Z tego względu integracja systemu była bezproblemowa. Wprowadzone rozwiązanie działa dobrze, a zespół techniczny jest w stanie kontrolować i monitorować pompy poprzez interfejsy CIM150.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS93




 
Profinews 92
Karsten Schneider, nowy prezes PI, przedstawia historię swojej pracy na polu automatyki przemysłowej.

Organizacja PI zaprasza na swoje stanowisko na najbliższych targach ACHEMA we Frankfurcie nad Menem.

PROFI Interface Center w połączeniu z PI Ameryki Północnej przygotowały serię filmowych materiałów edukacyjnych na temat PROFINET. Materiały można obejrzeć na stronach PI website  lub YouTube.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS92
 
Profinews 91
Karsten Schneider został nowym prezesem PI International. Kandydatura została przegłosowana podczas spotkania PI w czasie targów w Hannower. Karsten Schneider przez wiele lat dowodził PROFI Interface Center (PIC) w Johnson City w USA. Jörg Freitag, poprzedni prezes przyjął posadę w Toronto w firmie RuggedCom przejętej ostatnio przez Siemensa.

PI wystawiało się na stoisku Field Communication Lounge na targach w Hannower. Na podwójnej ścianie w centrum stoiska prezentowane były urządzenia PROFINET, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń PROFIsafe i PROFIenergy. Ścianę PROFIBUS wypełniały urządzenia PROFIBUS DP i PROFIBUS PA.

Grupa FCL obecna będzie na następnych targach ACHEMA we Frankfurcie, w dniach 19-22 czerwca 2012.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod podanym linkiem:
PROFINEWS91
 
Profinews 90
Niedawno powstałe stowarzyszenie Field Communication Lounge (FDT Group, Fieldbus Foundation, OPC Foundation i HART Communication Foundation) wystawiają się na tragach w Hannowerze w dniach 23-27 kwietnia. Prezentowane będą produkty PROFIBUS, PROFINET, PROFIsafe, PROFIenergy, napędy, IO-Link. Między innymi będzie można zobaczyć rozwiązanie z szybkim PROFINET działającym z prędkością 31.25us. Zapraszamy na stanowisko nr D05 w hali 9.

Profesor Max Felser z Uniwersytetu w Bernie, prezes szwajcarskiej organizacji PI zebrał swoje 20-letnie doświadczenie dotyczące standardu PROFIBUS w pozycji "PROFIBUS Manual". Książka przedstawia budowę sieci, protokół komunikacyjny, profile, klasy urządzeń, porusza także kwestię tworzenia urządzeń działających zgodnie z tym standardem.
Spis treści można znaleźć pod podanym linkiem: PROFIBUS Manual
Książkę można nabyć w www.epubli.de lub przez www.amazon.com.

Szwajcarska organizacja PI ma już 20 lat. Z tej okazji jesienią odbyło się spotkanie członków PI Szwajcaria, a w sierpniu planowane jest przyjęcie urodzinowe.

Na rynek wszedł 3-portowy wariant konwertera netTAP 100 nazwany NT 100-RE-EN. Konwerter wspiera wszystkie główne systemy sieci przemysłowych i ethernetowych. Umożliwia konwersję protokołów sieci przemysłowych na sieci przemysłowe, RS232/422/485 na sieci przemysłowe, Real-Time Ethernet/Ethernet na Ethernet, wspiera Modbus, PROFINET, POWERLINK, SERCOS III, EtherCAT.
Więcej na ten temat można znaleźć na stronach producenta: NT 100-RE-EN

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod tym linkiem:
PROFINET90
 
Profinews 89
Dla rynku urządzeń PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe rok 2011 był rekordowy pod względem sprzedaży nowych urządzeń. Szacujemy, że do tej pory zainstalowanych jest już ponad 40 milionów urządzeń PROFIBUS i ponad 4 miliony urządzeń PROFINET. Sprzedaż tych ostatnich przekroczyła w zeszłym roku 1.3 miliona, co daje 4.3 miliona zainstalowanych urządzeń. W 2011 roku sprzedaż urządzeń PROFIBUS przekroczyła 5 milionów sztuk. Nie gorzej radził sobie PROFIsave, w zeszłym roku sprzedało się 400 tysięcy urządzeń tego typu, co także jest nowym rekordem. Na dzień bieżący w sumie zainstalowanych jest ponad 1.55 miliona urządzeń PROFIsave.

Podczas lutowego 2-dniowego forum PROFINET w Miami Siemens i GE jeszcze raz potwierdziły, że obie firmy zdecydowały się wybrać PROFINET jako jedyną sieć typu industrial ethernet, której będą używały w swoich rozwiązaniach.

IDX - firma pochodząca z Afryki Południowej stworzyła bramkę pozwalającą na podłączenie urządzeń korzystających ze standardu HDLC do sieci PROFIBUS. Bramka łączy sieć HDLC z siecią PROFIBUS w taki sposób, że napędy HDLC mogą zostać odłączone i zastąpione przez odpowiednie urządzenia PROFIBUS.
Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod tym linkiem:
PROFINEWS89
 
Profinews 88
30 grudnia 2011 roku Koreańska Agencja Technologii i Standardów (KATS) uznała protokoły PROFINET i PROFIBUS za oficjalne standardy w Korei. W ten sposób PROFIBUS i PROFINET zostały pierwszymi oficjalnie przyjętymi protokołami komunikacji przemysłowej dla automatyki procesowej, automatyki obiektowej i przemysłowego ethernetu czasu rzeczywistego w Korei. PROFIBUS już od kilku lat jest wiodącym standardem sieci przemysłowych w Korei, faworyzowanym między innymi przez zarządzaną przez państwo firmę K-Water. k-Water umacnia ostatnio swoją pozycję na rynku stali, przemyśle samochodowym, budowy statków, półprzewodników, chemicznym i w przemyśle ciężkim. Uznanie PROFINET oficjalnym standardem powinno doprowadzić do szybkiego wzrostu zainteresowania także tym protokołem.

Po raz pierwszy PI weźmie udział w targach logistyki LogiMAT w Sztudgardzie prezentując swoje technologie. Na stoisku PI będzie można zobaczyć dwa systemy automatyki oparte o PROFINET do zastosowania w logistyce.

Grupa robocza PI razem z TÜV organizuje trzydniowy kurs na certyfikowanego projektanta PROFIsafe dla członków organizacji PI. Kurs odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia w Karlsruhe w Niemczech. Każdy dzień kursu będzie kończony pisemnym testem. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim. Dyplom certyfikowanego projektanta PROFIsafe jest ważny trzy lata.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod tym linkiem:
PROFINEWS88
 
Profinews 87
W chińskim kalendarzu rok 2012 to Rok Smoka. Dla organizacji PI w Azji Południowo-Wschodniej zapowiada się on znakomicie. W trakcie zeszłorocznych spotkań w krajach ASEAN (Singapur, Malezja, Wietnam, Indonezja, Tajlandia i Filipiny) liczba uczestników przekroczyła 1000 osób, co można uznać za spory sukces. Zainteresowanie standardem PROFIBUS, jak i PROFINET w tym rejonie świata cały czas rośnie.

Flexicon jest światowym liderem w produkcji sterylnych systemów napełniających. W nowej generacji kontrolerów pomp perystaltycznych z pętlą zamkniętą, nazwanych MC100 firma zaimplementowała komunikację Anybus CompactCom. Pompa pyralystyczna ze względu na swoją sterylność jest idealnym rozwiązaniem dla przemysłu farmaceutycznego. Dzięki zastosowaniu Anybus, MC100 może komunikować się z PLC/HMI poprzez PROFIBUS, a to oznacza, że użytkownicy mogą w prosty sposób skonfigurować parametry urządzenia lub przeprogramować urządzenie za pomocą PLC/HMI. Poza tym możliwe jest zbieranie danych procesowych i pochodzących z funkcji wewnętrznych na przestrzeni całej linii napełniającej. Takie rozwiązanie zgodne jest ze standardami przemysłu farmaceutycznego CFR 21-11 i GAMP. Więcej można przeczytać pod podanym adresem: HMS INDUSTRIAL NETWORKS.

Więcej aktualności ze świata Profibus i Profinet można przeczytać pod tym linkiem:
PROFINEWS87
 
Profinews 86
Jaka jest różnica między sieciami polowymi a systemami Industrial Ethernet? Jakie są zalety i wady obu systemów? Czy Industrial Ethernet zastąpi sieci polowe? Odpowiedzi na powyższe pytania można znaleźć w nowej książce wydanej we współpracy z akademią HMS - "Industrial Communication with Fieldbus and Ethernet".
Książkę można nabyć pod tym adresem: Industrial Communication with Fieldbus and Ethernet.

COMbricks dorobił się szyny. Modułowy repeater COMbricks ze zintegrowanym narzędziem ProfiTrace
wykorzystywanym do ciągłego monitoringu sieci PROFIBUS dostępny jest teraz w wersji na szynę. Moduł zgłasza wykryty problem w czasie rzeczywistym, co daje możliwość natychmiastowej reakcji ze strony aplikacji, kiedy komunikacja staje się niestabilna. Według PROCENTEC jest to jedyne narzędzie do monitoringu działające w ten sposób.

Te i inne wiadomości można przeczytać w najnowszym wydaniu PROFINEWS86.
 
Profinews 85
Pod względem wzrostu liczby zainstalowanych urządzeń PROFIBUS i PROFINET rok 2011 był lepszy od roku 2010. Podczas tego roku jednym z podstawowych zadań organizacji PI było wypracowanie nowej strategii korporacyjnej. Dyskusja na ten temat była prowadzona przy okazji wielu spotkań i konferencji, a także zebrań regionalnych przedstawicielstw PI.

PROCENTEC otworzył pierwsze centrum treningowe PROFIBUS w Niemczech. Na targach SPS/IPC/Drives w Norymberdze PROCENTEC otrzymał oficjalny certyfikat centrum szkoleniowego z rąk prezesa PI. PROCENTEC może teraz przeprowadzać szkolenia i wydawać certyfikaty “Certified PROFIBUS Engineers” i “Certified PROFIBUS Installers”.

Siemens Industry Automation Division wyposażyła swoje moduły przekaźnikowe w interfejs IO-Link. Przekaźniki zabezpieczają silniki oraz pozostałe komponenty sieci przemysłowych poprzez monitorowanie temperatury, szybkości, jakości połączenia, wartości prądu oraz napięcia. Za pomocą interfejsu IO-Link mierzone wartości są przesyłane do systemu kontrolnego.

Te i inne wiadomości można przeczytać w najnowszym wydaniu PROFINEWS85.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 148